About      Works      Exhibitions      News      Journal      Index    

   
Group exhibition:
ID: E19.17


Title:

Today We Will
Invent the Nations
Date:
October 5 — 25, 2019

Place:
Kmytiv Museum of Soviet Art, Kmytiv, Ukraine

Curator:
Nikita Kadan

Artists:
Babi Badalov, Yaroslav Futymsky, Nikolay Karabinovych, Dana Kosmina, Volodymyr Kostyrko, LAIBACH, Yuri Leiderman, Tanja Muravskaja, Stanislav Perfetsky, Oleksiy Radynski, Alexander Steshenko, Sergey ShabohinOlena Vorobyova and Viktor Vorobyov, Vova Vorotniov Explication [in Ukrainian]:
Нова виставка програми "Жести ставлення" присвячена конструюванню та деконструкції національного виміру людського співіснування.

У колекції Кмитівського музею є багато робіт з "народними", фольклорними та етнокультурними мотивами. У цих творах щасливі люди в орнаментованих халатах та вишитих сорочках демонструють гармонійне співіснування етнічних груп у рамках "радянського інтернаціоналізму", повністю приховуючи імперський та колоніальний виміри останнього. З іншого боку, українські роботи подібного типу зовсім не виглядають контроверсійними та дражливими у рамках нової національно-орієнтованої культурної моделі.

Інтернаціоналістичний та імперський виміри радянського проєкту, а також підйом раніше задавлених націоналізмів на його руїнах можуть бути розглянутими не лише афірмативно, як це робилося у старому соцреалістичному, та робиться у новому національно-консервативному мистецтві, але й аналітично. У нашій виставці ми збираємо роботи, які показують способи конструювати національні й імперські міфи, а також методи використання цих міфів для виправдання різних форм масових злочинів.

Ми тримаємо дистанцію як по відношенню до примордіалістських фантазмів, так і до прагматики "громадянського націоналізму". Винайдення націй - це процес, який з одного боку тримається на насильстві й виключенні, а з іншого - на поетичній уяві. Щоб укорінити конструкт "національного" у реальності, треба поливати чорнозем живою кров'ю. Щоб розібрати цей конструкт на складові - потрібно бути послідовним у мисленні.

Organizers:
За підтримки Український культурний фонд
Інформаційний партнер Український кризовий медіа-центр
За сприяння Управління культури та туризму Житомирської ОДА